Lietuvos tautinių mažumų grupės

Komentavimas išjungtas įraše Lietuvos tautinių mažumų grupės

Ar žinojote, kad Lietuvoje gyvena daugiau nei 120 skirtingų etninių grupių? Tai reiškia, kad ši šalis yra viena iš įvairiausių Europoje. Šiame tinklaraščio įraše iš arčiau apžvelgsime kai kurias iš šių mažumų grupių ir jų istoriją Lietuvoje.

Reikšmingiausia mažumų grupė Lietuvoje yra lenkų tautinė bendruomenė. Pirmą kartą lenkai į šalį pradėjo atvykti XIV a. ir nuo to laiko jų populiacija nuolat augo. Šiandien lenkai sudaro apie 6 proc. visų Lietuvos gyventojų.

Baltarusių tautinė mažuma sudaro apie 2 proc. visų Lietuvos gyventojų. Baltarusių imigracija į Lietuvą prasidėjo XIX a., kai Rusijos imperija pakvietė juos apsigyventi naujai aneksuotose teritorijose. Nors jų skaičius tebėra nedidelis, baltarusiai gyvena visoje šalyje ir sudaro svarbią Lietuvos kultūrinio kraštovaizdžio dalį.

Rusų mažuma Lietuvoje atsirado XVII a. pabaigoje. Rusijos imperijos sudėtyje daug rusų persikėlė į Lietuvą ir nuo to laiko čia liko gyventi. Šiandien rusai sudaro apie 1 proc. visų Lietuvos gyventojų.

Romų mažuma yra bene seniausia etninė grupė Lietuvoje. Pirmą kartą romai į šalį atvyko XII a. ir nuo to laiko gyvena joje iki šiol. Nepaisant ilgos jų istorijos Lietuvoje, jie tebėra viena labiausiai marginalizuotų bendruomenių šalyje.

Pastaraisiais metais atgimė ir žydų mažuma, kuri per Antrąjį pasaulinį karą buvo beveik išnaikinta. Šiandien žydai sudaro apie 0,2 proc. visų Lietuvos gyventojų, jie daugiausia susitelkę Vilniaus ir Kauno miestuose.

Galiausiai Lietuvoje yra baltiškai kalbanti mažuma. Šią grupę daugiausia sudaro latviai ir estai, kurie į Lietuvą persikėlė sovietmečiu. Nors jie sudaro tik nedidelę gyventojų dalį, jie sugebėjo išsaugoti savo kultūrą ir kalbą per tokias institucijas kaip mokyklos ir kultūros centrai.

Nesvarbu, iš kur esate kilę, Lietuvos tautinės mažumos – tai įdomus žvilgsnis į turtingą Europos kultūros paveldą. Būtinai aplankykite kurią nors iš šių bendruomenių ir patys susipažinkite su jų unikaliomis tradicijomis. Tikimės, kad šis straipsnis padėjo jums geriau suprasti turtingą šalies įvairovę ir kultūrinį paveldą ir įkvėps jus daugiau sužinoti apie šias unikalias bendruomenes.