1991 m. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, ji tapo populiaria rusų emigrantų kryptimi. Čia plačiau apžvelgsime, kaip gyvena Lietuvoje gyvenantys Rusijos piliečiai. Nors šios dvi šalys turi daug panašumų, yra ir aiškių skirtumų. Jei ketinate persikelti iš Rusijos į Lietuvą arba tiesiog domitės, kaip gyvena rusai užsienyje, šis tinklaraščio įrašas skirtas jums!
Būti rusu Lietuvoje gali būti ir įdomu, ir sudėtinga. Daugelis rusų pastebi, kad gyvenimas Lietuvoje yra daug pigesnis nei gimtinėje, o maisto, transporto ir kitų paslaugų kainos yra mažesnės. Kita vertus, kai kurie rusai mano, kad dėl šalies ekonominės padėties sunku prisitaikyti prie gyvenimo joje.
Kalbos barjeras yra vienas didžiausių iššūkių rusams Lietuvoje. Nors dalis vietinių gyventojų gali susikalbėti su žmogumi iš Rusijos, tačiau to neužtenka. Tai gali būti ypač sudėtinga, jei nemokate jokių kitų kalbų. Laimei, yra daugybė kalbų kursų ir programų, kurios gali padėti sumažinti atotrūkį tarp rusakalbių ir lietuvių.
Integruotis į vietos kultūrą rusams Lietuvoje taip pat gali būti iššūkis. Pašaliečiui gali būti sunku suprasti aplinkinių žmonių papročius ir tradicijas. Dėl to gali kilti izoliacijos jausmas ar net pasipiktinimas iš vietinių gyventojų, kurie gali būti ne tokie svetingi imigrantams, kaip kitu atveju. Svarbu skirti laiko Lietuvos kultūrai ir kalbai pažinti, nes tai padės jums geriau integruotis į vietos bendruomenę.
Nepaisant iššūkių, su kuriais susiduria Lietuvoje gyvenantys Rusijos piliečiai, daugeliui jų tai yra naudinga patirtis. Tiems, kurie skiria laiko išmokti savo naujųjų namų kalbą ir kultūrą, tai gali būti puiki galimybė pažinti kitokį gyvenimo būdą. Be to, pragyvenimo išlaidos Lietuvoje yra daug mažesnės nei Rusijoje, todėl tai puiki vieta gyventi tiems, kurie turi mažesnį biudžetą.